تاریخ : دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023
2
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب:

کاهش ۲۰ درصدی زندانیان کیفیری در زندان میناب

  • کد خبر : 103132
  • 03 تیر 1402 - 12:19
کاهش ۲۰ درصدی زندانیان کیفیری در زندان میناب
دادستان شهرستان میناب با تشریح عملکرد یک ساله دستگاه قضایی شهرستان گفت : دستگاه قضایی در خصوص حقوق عامه با جدیت مسائل ومشکلات را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی با اشاره به میانگین زمان اجرای شکوائیه ها افزود : پیش از این اگر فردی شکوائیه خود را برای بررسی در داسرا ثبت  می کرد تا  زمان اجرای آن  مدت زمانی سپری می شد ، اما اکنون با فراهم شدن زیر ساختها  اززمانی که فرد شکایت خود را در دفاتر قضایی به ثبت می رساند و به داستان ارجاع داده می شود در مدت زمان کمتر از سه ساعت تعین تکلیف خواهد شد.

دادستان شهرستان میناب بابیان اینکه با فراهم شدن زیرساختها دسترسی مردم برای دریافت برخی از استعلام های قضایی راحت تر شده است، گفت:  در گذشته مردم برای دریافت و یا گرفتن یک استعلام سوء پیشینه برای انجام کارخود باید چندین مرحله را پشت سر می گذاشت اما در حال حاضر زمان پاسخگویی  به این استعلام ها به چهار ساعت رسیده است.

طاهری با اشاره به اینکه  بیشترین جرائم بررسی شده در یکسال گذشته مربوط به حمل مواد مخدر، سرقت وضرب وجرح عمدی بوده است، عنوان کرد: در یکسال گذشته در حوزه کشفیات مواد مخدر بیش از ۱۶ تن و ۳۵۲ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است که از این مقدار ۱۳ تن و۶۲۲ کیلو تریاک ، ۲ تن و۴۰ کیلو حشیش ، ۵۹۹  کیلو شیشه ، ۵۵ کیلو هروئین و در این بین ۱۹۳ دستگاه خودرو و ۹ دستگاه  موتورسیکلت در حوزه برخورد با قاچاق مواد مخدر توقیف شده است.

اقدامات خوبی در خصوص حقوق عامه انجام شد

وی به اقدامات انجام شده در خصوص حقوق  عامه در یکسال گذشته اشاره کرد وگفت: یکی از موضوعاتی که بعد از انقلاب تا کنون به آن یا کم پرداخته شده ویا مغفول مانده است موضوع حقوق عامه مردم بود که در یک سال گذشته در شهرستان توانستیم موارد مهمی را مورد پیگیری قرار دهیم.

داستان شهرستان میناب در این خصوص به موضوع جاده ضلع شرقی روستای چاه اسماعیل اشاره کرد واظهار داشت: این جاده اکثر کارهای لازم آن انجام شده بود ، اما به علت داشتن برخی از مشکلات  بلا استفاده مانده بود، که گاهی اوقات هم مورد استفاده قاچاقچیان  نیز قرار می گرفت و سبب بروز حوادث جاده ای هم بودیم که با پیگیری دستگاه قضایی شهرستان میناب از مسئولان زیرساخت  و اداره کل راهداری استان خواسته شد تا نواقص آن را  در مدت زمان سه ماهه مرتفع سازند که پس از حل نواقص آن این جاده مورد استفاده مردم  قرار گرفته است.

این مقام قضایی شهرستان میناب  با اشاره به حل مشکل ترافیک در ایستگاه ایست و بازرسی چغازردی افزود : در این مکان در ایام تعطیل و روزهای پایانی هفته با ترافیک سنگین مواجه بودیم  که با ورود دستگاه قضایی از مسئولان مربوطه خواسته شد تا با بازگشایی سه لاین در هر دو طرف این محل  تردد را برای خودروها راحت تر کنند و از ترافیک کاسته شود.

وی عنوان کرد: در برخی از خیابانهای سطح شهر که بیش از ۱۵ سال از احداث آنها می گذشت و با تاریکی مواجه بودند  با برگزاری جلسه با دستگاههای زیربط این مشکل راهم توانستیم حل کنیم  و در برخی از خیابانهای سطح شهر نور زرد تبدیل به نور سفید شد.

دادستان شهرستان میناب گفت: حل مشکلات وسایل بازی کودکان در پارکها  یکی دیگر از موارد حل شده در خصوص حقوق عامه بود که ضمن تشکر از شهردار و مجموعه شهرداری و همکاری آنها با دستگاه قضایی شهرستان به این موضوع نیز توجه شد و این تجهیزات یا اصلاح و یا خریداری و نصب شد.

طاهری با اشاره به دستور قضایی برای پیمانکار پروژه تعریض جاده میناب به سمت سندرک بعد از اداره زندان که مردم سالها با مشکل مواجه بودند بیان کرد : برای حل این مشکل پیمانکارپروژه را  مجاب به حل مشکل کردیم که در بهمن سال گذشته نیز به بهره برداری رسید.

پیگیری پروژه آب شیرین کن شهر کرگان تا حصول نتیجه

وی به موضوع عدم پیشرفت مناسب در پروژه آب شیرین کن شهرکرگان که از سال ۹۵ استارت آن زده شده است گفت : این موضوع نیز مورد پیگیری دستگاه قضایی شهرستان قرار گرفته است و با توجه به تنش آبی که مناطق ساحلی در پی خشک سالی های اخیربا آن مواجه هستند  تا کنون چند جلسه با مسئولین این پروژه در شرکت شستا گرفته شده که علاوه بر تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای این پروژه و ۲۰ میلیارد تومان هم برای خرید تجهیزات  که در شرایط تحریم این تجهیزات خریداری شده است.

این مقام قضایی شهرستان بیان کرد : در جلسه بعدی با مسئولان این پروژه و شرکت سرمایه گذاری شستا  موضوع آب شیرینکن شهرکرگان را تا حصول نتیجه از مسئولان مربوطه پیگیری خواهیم کرد تا مشکل  آب روستاهای ساحلی شهر کرگان مرتفع شود.

توقیف بیش از ۳۰۰ خودرو متخلف در میناب

دادستان شهرستان میناب عنوان کرد : در خصوص بر خورد با خودروهای پلاک مخدوش و شوتی که مصوبه شورای تامین استان نیز است در یک سال گذشته  ۳۵۰ دستگاه خودرو متخلف توقیف شد.

طاهری با بیان اینکه یکی دیگر از قدامات انجام شده  در این حوزه بر خورد با خودروها با لامپ های نصب شده غیر متعارف و معروف زنون است گفت: در این خصوص در برخورد با خودروهایی متخلف ۶۵ دستگاه خودرو توقیف  و مورد اعمال قانون قرار گرفته است.

معرفی۱۹  کودک و زن بد سرپرست به محل های نگهداری

وی با اشاره به انجام برخی از اقدامات در خصوص اورژانس اجتماعی و یا کودک آزاری  و معرفی  کودکان و زنان بد سرپرست به محل های نگهداری  گفت: در این خصوص با شناسایی ۱۹ مورد که به هر دلیلی از خانه و خانواد طرد شده بودند با معرفی به مراکز نگهداری در بهزیستی  شهرستان حمایت های لازم از آنها سوی دادستانی شهرستان میناب انجام شد.

پایش تصویری شهرستان یکی از موضوعات مهم در حال انجام است

دادستان شهرستان میناب اظهار داشت:یکی از موضوعات مهمی که در پیشگیری ویا کشف جرائم می تواند کمک کند  پایش تصویری است که با کمک  وهمکاری اصناف وشهرداری میناب در این زمینه  وبا تامین منابع مالی آن اقداماتی را در حال انجام است که در نقاط اساسی شهرستان این دوربین ها نصب شود.

طاهری گفت: درهمه ورودی ها وخروجی های سطح شهر میناب این پایش تصویری را انجام خواهیم داد که در صورت بروز هرگونه اتفاق عوامل آن مشخص شود.

صفهای طویل روزانه در جایگاهای سوخت برای جلوگیری ازقاچاق بنزین سازماندهی می شود

دادستان شهرستان میناب عنوان کرد:با توجه به افزایش قیمت ارز که در داخل وخارج از کشور در بحث قیمت بنزین وجود داشت ،علاوه بر قاچاق سوخت گازوئیل قاچاق بنزین هم انجام می شد که در جلسات متعدد در شورای تامین و پیشنهادهای زیاد مطرح شد و برای جلوگیری وحل مشکل به وجود آمده تصمیم به  اجرای نصب دوربین پلاک خوان در جایگاهها ویا جمع آوری کارت آزاد آنها  گرفته شد تا شاهد کاهش صفهای طویل روزانه باشیم.

وی با ابراز نگرانی برای افرادی که یا کارت سوخت ندارند ویا برای جابجایی مسافر اقدام می کنند خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم  تا از طریق ادارات متولی  اعم از شهرداری  ویا صمت واصناف مربوطه افرادی را که در این زمینه فعالیت می کنند شناسایی شود تا بتوان با دادن بنزین سهمیه ای دیگرشاهد صفهای طویلی که مردم را برای زدن بنزین معطل می کند نباشیم.

تلاش دشمنان نظام برای ایجاد بی نظمی درشهرمذهبی میناب دراغتشاشات بی نتیجه ماند

طاهری با اشاره ناکام ماندن تلاش دشمنان نظام برای برهم زدن نظم عمومی وامنیت روانی مردم  در اغتشاش اخیر در شهر مذهبی  میناب گفت: برنامه ریزی دشمنان نظام برای ایجاد نا آرامی در شهرمذهبی میناب در استان هرمزگان بود که با درایت خوب مسئولین شهرستان وهمراهی مردم این توطئه دشمنان ناکام ماند .

این مقام قضایی شهرستان عنوان کرد: برخی در این خصوص  شبانه اقدام به شعار نویسی بر روی دیوارها می کردند که با رصد عوامل انتظامی و امنیتی و سپاه و بسیج شهرستان شناسایی و دستگیر شدند که در نهایت همه آنها با لطف و عنایت و عفو مقام معظم رهبری  آزاد شدند.

کشف ۱۳ میلیون لیتر قاچاق سوخت در میناب در یک سال گذشته

دادستان شهرستان میناب گفت در یک سال گذشته در برخورد با قاچاقچیان سوخت در شهرستان میناب بیش از ۱۳ میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف و۷۰۰ دستگاه خودرو سه دستگاه تانکروبیش از ۱۳۶ فروند انواع شناورتوقیف وتشکیل بیش از ۱۰۰۰ پرونده برای آنها انجام شده است.

وی درخصوص  برخورد با قاچاق مشروبات الکلی خارجی ودست ساز در شهرستان گفت: بیش از ۱۰۰ هزار بطری وقوطی مشروبات خارجی و وهمچنین  بیش از ۷۱ هزار لیتر مشروبات الکلی دست ساز در میناب کشف شده است که ارزش ریالی همه اقلام قاچاق کشف شده در شهرستان میناب در طول یک سال گذشته ۳۸۰ میلیارد تومان است.

۴۵۳ مورد عفو رهبری برای زندانیان میناب

دادستان شهرستان میناب در خصوص زندان و اقدامات انجام شده درحوزه تصریح کرد: بازدید هفتگی ودیدار چهره به چهره با زندانیان شهرستان میناب یکی از برنامه های قضات در دادسرای شهرستان میناب است.

وی افزود : در یکسال گذشته سه مورد عفو موردی و۴۵۳ مورد هم عفو رهبری شامل حال زندانیان در زندان میناب شد که از میان این ۴۵۳ نفر ۱۹۶ نفر آنها به طور کامل آزاد و بقیه زندانیان نیز در مجازات آنها تخفیف داده شده است.

طاهری گفت : در طول یکسال گذشته بیش از ۵ هزار مورد مرخصی به زندانیان داده شده است  و۲۹۱ نفر اشتغال به کار نیمه باز و۶۴۵ نفر اشتغال به کار رای بازی وانتقال ۴۲ زندانی به شهرهای محل سکونت آنها و۲۶ زندانی با پابند الکترونیک  وبرای ۴ نفر از زندانیان نیز اخذ رضایت در پرونده قصاص نفس صورت گرفته است.

این مقام قضایی شهرستان یاد آور شد که در مدت زمان ۲ ساله در شهرستانمیناب از جمعیت  زندانیان کیفری در این  شهرستان ۲۰ درصد کاهش داشته است.

پایان پیام/

لینک کوتاه : http://harmoozkhabar.ir/?p=103132

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
ابگرفتگی،شهر کرگان،گلایه از نماینده و وزرا احداث کمربندی جدید، تخریب پل دوم، حسین رئیسی،رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان استاندار هرمزگان استاندار هرمزگان نشست هماهنگی،اصلاح قوانین ملوانی اسکان موقت ، سیل در هشتبندی ،آبگرفتگی منازل افتتاح پروژه امداد رسانی،احداث کمپ،هلال احمر انتصاب،فرمانداری بشاگرد،یعقوب دادعلی زاده بارندگی،ابگرفتگی،میناب بارندگی، بارش باران ،هشدار سطح قرمز هواشناسی بارندگی ،ذخیره آب در پشت سد استقلال، بارندگی ،سیل ،تخلیه روستاها، بارندگی شدید، آبگرفتگی شهر میناب بازگشایی سد استقلال،سیل،پرهیز درکنار رودخانه ها،فرماندار ویژه میناب براورد خسارات ،سیل ،میناب، مجید سلحشور،فرماندار ویژه میناب بهره برداری از پروژه های عمرانی بیمارستان ابوالفضل میناب،عمل ستون فقرات،دکتر یدالله رئیسی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بیماری کرونا تعطیلی مدارس،هشدار هواشناسی،معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بشاگرد تعین رئیس شورای شهرستان،شهرستان بشاگرد،اعضای شورای بخش،حسن باقری تیپ امام سجاد هرمزگان، کمک به مناطق سیل زده میناب،احداث سیل بند جلسه ستاد بحران، سیل میناب،استاندار هرمزگان حل مشکلات بشاگرد،تشکیل کمیته ارزیاب دهیار تمبک، گلایه از مسئولان،بی تفاوتی آب منطقه ای،سیل در تمبک ومازغ ستاد بحران ،سیل در میناب،مدیرکل بحران استان هرمزگان سردار سلامی ،بازدید از مناطق سیل زده میناب سهم خواهی نمایندگان ،انتصابات،انتصاب مدیران ضعیف سگهای ولگرد ،خیابانها ومعابر ومیادین شهر میناب سیل ،آبگرفتگی،خسارات به مردم سیل،آبگرفتگی منازل ومعابر شهری و روستایی،اجرای طرحها وپروژه های کارشناسی نشده،مسدود کردن پلهای گذر آب سیل ،ایجاد خسارت،زیرساختهای شهرداری،حبیب الله سهرابی،شهردار میناب، سیل، بارندگی،فروچاله،خطر، فرونشست زمین عضو شورای بخش گوهران،قطعی سه روزه تلفن و اینترنت،سهل انگاری شهرداری گوهران،شرکت مخابرات هرمزگان عقرب گزیدگی،دانش آموز فراهکی،ستاد بحران، فرماندارویژه میناب قرار گاه مدینه،سیل میناب،خدمات رسانی به سیل زدگان مسببان سیل،معرفی به دستگاه قضایی،سیل،خسارت به مردم،غلام کمالی معاون وزیر راه وشهرسازی ،مدیریت محور مواصلاتی میناب به بندر تیاب ، اصلاح بافت فرسوده شهری میناب هرمزگان هفته دولت هیئت های مذهبی دانش آموزی،فرمانده سپاه امام سجاد،اباذر سالاری کرونا یادواره شهدا،روستای گورزانگ،مشاور عالی حاج قاسم سلیمانی